Po devíti letech paní vstává z invalidního vozíku

Před pěti měsíci přivezl kolega z práce manželku na invalidním vozíku, na kterém trávila již 9 let. To ji začaly problémy se svalovinou na nohách a postupně přestávala cítit bolest na rukou. Když se spálila nebo píchla, vůbec to nevnímala. Posléze se dostala na invalidní vozík a prognóza zněla - vozík natrvalo a stav se bude stále zhoršovat.

Domluvily jsme se, že vyzkoušíme EFT. Manžel ji vozil každý týden. Pracovali jsme 1-2 hodiny. Když byla unavená, toho dne jsme skončily.

Ze začátku jsme vyklepávaly:

 

I přesto, že mi vadí nepohyblivost ...
I přesto, že mi vadí, že jezdím na vozíku ...
I přesto, že mi vadí, že na mě koukají lidé ...
I přesto, že mě vadí že si lidé šuškají, když mě vidí......

Používaly jsme stupnici od 10 do 0. Občas to šlo velmi ztěžka, ale ani jedna jsme to nevzdávala.

Asi po měsíci jsme začaly vyklepávat:

I přesto, že necítím prsty na rukou ...
I přesto, že nemám cit v prstech na rukou ...
I přesto, že mi padají věci z ruky ...

A povedlo se. Paní začala cítit, když se spálila, začala mít větší cit v ruchách a postupně, ani si to neuvědomovala, začala dělat věci, které byly dříve značným problémem.

Najednou nastal velký zvrat a paní začala vzpomínat na dětství. Vyrůstala v hospodářství a od dětství musela těžce pracovat. Jako malá holčička si přála, aby měla nemocné nožičky a ručičky, aby nemusela jít pomáhat na pole. A tak jsme začaly vyklepávat stresy z dětství.

I přesto, že jsem si nemohla hrát s dětmi na návsi ...
I přesto, že jsem byla bita, když jsem něco neudělala ...
I přesto, že mě neměl nikdo rád ...

Bylo toho hodně, ale šlo to daleko snadněji a rychleji než na začátku. Paní se začala cítit psychicky lépe a začala také pomalu cvičit. Přidaly jsme i masáže. Opravdu začala na sobě pracovat a dostavil se velký úspěch. Začala chodit o berlích. Dokonce se pokouší doma a na zahradě chodit bez opory a začíná se jí to dařit.

Po půlroční kontrole lékař hodnotil velké zlepšení konstatováním, že byla celou dobu špatná diagnóza. Paní chodí na terapie dále, pracujeme na odstraňování dalších stresů a už se těší, až bude chodit na procházky se svým psíkem.

Všude vykládá, jak je EFT fajn a jak jí moc pomohlo, i když ze začátku tomu vůbec nevěřila.

 

 Hana Hudáčová  
 Terapeutka: Hana Hudáčová, Čeperka
 Internet: www.eft-cesta-zdravi.cz
 Telefon: 606 831 689
 Email: reiki.hana@centrum.cz

 

  Zpět na seznam vyřešených případů