Autopatie

Své kořeny má v klasické homeopatii a využívá se při ní vlastní slina nebo dech. Je známá z dávné historie a také z veterinární praxe. Pracuje na základě určitých pravidel a zákonitostí a tím působí na náš jemnohmotný systém, čímž zlepšuje jeho funkci. Toto zlepšení se pak projevuje zkvalitněním života člověka a jeho plnohodnotným zdravím.

 

Kde autopatie pomáhá?

  • ekzémy, alergie, astma
  • chronická únava
  • nespavost, migréna
  • poruchy učení, autismus
  • ženské problémy, neplodnost
  • deprese
  • rakoviny
  • roztroušená skleróza a další chronické nemoci
  • odstranění parazitů, virů z těla

 

Je proto třeba podívat se na zdraví a nemoci z jiného úhlu a pochopit zásady této metody.


 

Jak autopatie „pracuje“?

Naše vlastní slina či dech, naředěná vodou až do jemnohmotné úrovně působí na jemnohmotný princip samotného člověka. Tento princip se nazývá „dynamis“ nebo „vitální síla“. Dovede pozitivně ovlivnit zdraví člověka, neboť si „jde“ tělem svou vlastní cestou. Organizuje náš tělesný i duševní systém tak, aby mohl harmonicky a zdravě fungovat. Pokud je „dynamis“ narušena, vzniká nemoc. Když vnitřní systém posílíme, nemoc začne odcházet a časem opravdu zmizí. A to i ta chronická, kterou už máte třeba několik let.

 


 

Co autopatie způsobí?

Tím, že naši slinu či dech vysoce naředíme vodou, funguje jako homeopatikum. Když užijeme potencovanou slinu či dech, cítíme změnu, která se stále více prosazuje a je dobře vnímatelná. Nejenže nám začne mizet ekzém, který přetrvával roky, ale jsme veselejší, přejde únava, přestanou pravidelné chřipky, rýmy i bolesti hlavy. Postupně odcházejí i potíže, které jsme měli léta jako nespavost, bolesti kloubů, zad, vaječníků, porucha imunity i chronická únava. Zvyšuje se i lepší schopnost jednání i úspěšnosti v životě.

 


 

Co autopatie používá?

V léčitelské praxi se používá autopatická lahvička, ve které se doma připravuje potencovaný preparát.
Pro rychlou pomoc je však možné si udělat přípravek na nižší úrovni způsobem každému dostupným. Nazývá se Korsakovův a je běžně používán při výrobě homeopatických léků. Funguje však dočasně a po nějaké době se problémy většinou vrací.

 


Postup:
Napíšeme si na papír, co nás trápí, subjektivní pocity, ne diagnózu.
Vyčistíme si zuby kartáčkem bez zubní pasty a nedáváme půl hodiny nic do úst.
Poté vezmeme originál zavřenou 1,5 l vodu bez bublinek /Dobrá voda, Bonaqua, apod./ a odneseme ji k umyvadlu. Dodržujeme, že při výrobě preparátu jsme v místnosti sami. Pokud vyrábíme preparát dítěti, zvířeti či jiné osobě, vezmeme si roušku.
Lahev otevřeme a do víčka, které slouží, jako nádobka plivneme slinu. Láhev opatrně celou přelijeme přes víčko. Kapky na stěnách víčka přenášejí jemnohmotnou informaci.
Prsty, které jsou mokré od vody, otřeme mezi obočí na Třetí oko. Zbytek vody ve víčku můžeme nalít do úst. Tím jsme skončili celý proces.
Opakujme každý den, 5x za sebou, pak 1x týdně po dobu 3 týdnů.
Za měsíc se vrátíme k papíru a porovnáme zapsané problémy se současným stavem a zapíšeme změny. Mohou být zpočátku jen drobné a přechodné.
Můžeme si „plivnout“ znova.
Pozor není to návod, jak se uzdravit, je to první pomoc, která neublíží, ale pomůže.
Je vždy dobré svůj stav konzultovat s poradcem autopatie a popřípadě nasadit profesionální autopatickou lahvičku.


 

S čím autopatii kombinujeme a pro koho?

Metoda je časově nenáročná, může být použita jak doplňkově, tak podpůrně. Dobře se kombinuje s metodou EFT i s jakoukoliv jinou léčbou.
Je bez vedlejších účinků, může být používána bez omezení pro kojence, těhotné ženy, ale i pro seniory.
Tím, že je jednoduchá, je určená pro samoléčbu a celou rodinu, přátele, zvířátka, i rostliny je možné udržovat ve zdraví. Pracuje samozřejmě podle individuálních možností každého jedince.

 


Kdo má zájem o kurz autopatie, může se informovat na stránkách www.autopatie.cz
Vyučuje Mgr. J. Čehovský, který jako první ve světě sepsal knížku o autopatii a jejím použití.