Strach z vos a včel

řišla klientka, drobounká 17 letá studentka, která měla panickou hrůzu z vos a včel.

Vyprávěla, že ať jde kamkoliv a bude tam jen jedna vosa, bude na ní nalétat a ostatních si nevšimne. O prázdninách byla s partou na kolech a napadl ji roj včel, a dostala několik žihadel. Toto napadení nebylo jediné. Poslední zkušenost měla v zahrádce u restaurace, když ji napadly vosy. Dostala panický strach, začala křičet a brečet. Tento stav ji přiměl k tomu, aby vyzkoušela EFT.

Hledaly jsme příčinu strachu a pomalu si vybavovala různé strachy o svou existenci. Velký strach zažila v dětství a následně v době, když se rozváděli rodiče. Také si vzpomněla na vyprávění maminky z doby těhotenství, když byla v 7 měsíci zažila nálet. Tento obraz se ji také následně vybavil.

Oťukávaly jsme různá napadení včelami, vosami a strachy na které si dokázala vzpomenout.

I přesto,že mě napadají vosy, se přijímám a mám se ráda
- mě napadají včely
- jsem dostala žihadla
- kolem mě létají vosy
- jsem měla strach ...

Po chvilce oťukávání začaly naskakovat různé strachy a problémy s tím spojené. Klienta se dokázala uvolnit a velmi dobře spolupracovala. Asi po dvou hodinách mi řekla, že již nic nevidí ani si na nic nevzpomíná.

Po dohodě jsem ji vzala na zahradu, kde je vosí hnízdo. Sama byla překvapená, že vosy létaly, ale jí si ani jedna nevšimla a sama klienta necítila žádný strach. Požádala jsem ji, aby mi dala vědět jak se ji daří.

Druhý den mi psala, že cestou ode mě se ji chtělo létat a že se cítila báječně. Po terapii jela na rodinnou oslavu, která se konala venku a pohoštění bylo na stolech. Létalo zde hodně vos, nicméně ji nevadily a ani jejich přítomnost nějak neřešila.

Podruhé se ozvala po měsíci a sdělila, že vše je naprosto v pořádku a cítí se velmi dobře.

 


 Hana Hudáčová  
 Terapeutka: Hana Hudáčová, Čeperka
 Internet: www.eft-cesta-zdravi.cz
 Telefon: 606 831 689
 Email: reiki.hana@centrum.cz

 

  Zpět na seznam vyřešených případů