Práce s EFT po autohavárii

 

Přišla mladá paní, která měla autonehodu. Vyprávěla, jak se nemohla dostat z auta, podařilo se to až hasičům, kteří museli rozstříhat karoserii. Rychlá záchranka ji odvezla do nemocnice.

Po vyšetření bylo konstatováno, že má zlomený kotník, nějaké pohmožděniny, ale jinak je v pořádku a v nemocnici si ji nechali na pozorování. A si za 1 hod upadla do hlubokého bezvědomí, které trvalo čtyři dny. Po probuzení za 24 hodin byla v bezvědomí znovu.

Dodatečným vyšetřením se zjistilo, že na třech místech v mozku má otoky. Přestala mluvit (musela se učit znovu podle obrázku), pohybovat rukama a měla neskutečný strach ze všeho. Ke mě přišla s tím, že ze sebe nemůže dostat slovo, které ví, a velmi ji to omezovala třeba při nákupech. Chodila stále do jednoho obchodu, kde ji již znala prodavačka a tam si ukazovala co potřebuje. Pokud byla v obchodě sama snažila se slova říkat.

Začaly jsme pracovat s EFT, ale protože nedokázala opakovat, měla zavřené oči a představovala si jak je v obchodě a nemůže vyjádřit co chce. Tento stav trval velmi dlouho, ale nakonec se podařilo, a pokud se klientka soustředila začala velmi slušně komunikovat. Dozvěděla jsem se, že ji lékaři řekli, že to lepší nebude a bude se to zhoršovat. Pracovali jsme na tom, co ji řekli lékaři. Odcházela asi po dvou hodinách, kdy byla již unavená a soustředění ji dělalo potíže.

Po čtrnácti dnech, přišla znovu a byla velmi nadšená, že i pani prodavačka si všimla neuvěřitelného pokroku. Sama si říkala, co potřebuje nakoupit, a to i když byli v obchodě jiní zákazníci. Po týdnu se odvážila i do marketu a vše proběhlo dobře.

Doba mezi návštěvami stačila k tomu, že jsme mohly pracovat na dalších následcích havárky.
Uvědomila si, že se bojí uzavřených prostor a vadila ji malá pohyblivost ruky.
Už jsme mohli pracovat s tím, že si potichu říkala:

I přesto, že mám strach v autě, se mám ráda
- se bojím jezdit v autě
- je v autě málo místa
- mě vadí malý pohyb ruky
- jsem neohrabaná
- jsem pomalá

Odcházela s tím, že je uvolněná cítí se tak jak již dlouho ne.
Jsme v kontaktu a když potřebuje podporu nebo pomoc, tak napíše.
Důležité je, že je samostatná a dokáže se pomalu postarat o rodinu. Na EFT nedá dopustit.

 Hana Hudáčová  
 Terapeutka: Hana Hudáčová, Čeperka
 Internet: www.eft-cesta-zdravi.cz
 Telefon: 606 831 689
 Email: reiki.hana@centrum.cz

 

  Zpět na seznam vyřešených případů