Porod fenky Slovenského čuvače

 

Několik let chovám Slovenské čuvače. Vždy byl porod bez problémů, to se ovšem nedá říct o posledním.

Fenka začala rodit večer ve 22 hodin. První štěně přišlo na svět za 2 hodiny, ale potom nastala komplikace. Další štěně nešlo ven. Po třetí hodině jsem volala veterináře. Po prohlídnutí fenky zjistil, že štěňata jsou příliš velká. Následovala injekce, která měla pomoc a urychlit porod. Asi po necelé hodině bylo další štěně, ale další nešlo, nic se nedělo. Doktor se začal rozmýšlet nad císařským řezem. To se mi moc nelíbilo, ale fenka již byla tak unavená, že si nechala vše líbit. Začala jsem na ni poklepávat EFT.

Poklepávala jsem na tlapky, hrudník, hlavu a v okolí porodních cest.

Přitom jsem se soustředila jak je unavená
- jak nemá sílu
- jak nejdou štěňata ven
- jak mám o ni strach
- jak nepomáhá injekce
- jak jsme v loni pěkně odrodily
- jak bylo vše bez problémů

Ale nic se nehýbalo a doktor se rozhodl pro "odvoz do nemocnice, abych nepřišla o fenku".

Když jsme se ji snažily zvednout, doktor zakřičel "položíme ji, jde další". Během následujících 3 hodin za stálého klepání se nám podařilo odrodit dalších 7 štěňat. Všechna štěňata byla velmi velká a proto také rodila o 2 dny dřív, než byl termín.

Všechna štěňátka byla životaschopná, ale Betina neměla mléko. Pan doktor odjel do ordinace pro umělé mléko, aby jsme měly alespoň něco. Začala jsem ihned klepat na tvorbu mléka a když se po hodině vrátil, zjistil, že začíná jít mlezivo.

Fenka dostala injekci na podporu tvorby mléka a pomalu jsme pod ni naskládaly všechny dětičky. Za dvě hodiny už pěkně samy sály. Betka se dala brzo do pořádku a vychovala 10 krásných bílých kuliček.

 Hana Hudáčová  
 Terapeutka: Hana Hudáčová, Čeperka
 Internet: www.eft-cesta-zdravi.cz
 Telefon: 606 831 689
 Email: reiki.hana@centrum.cz

 

  Zpět na seznam vyřešených případů